Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek öğrenci yurdu seçerken göz önüne almanız gereken ilk kriter öğrenci yurdu fiyatlarıdır. Fakat bu kriter tek başına yeterli değildir. Madde halinde listelemek gerekirse;

  • Öğrenci Yurdu Fiyatları
  • Konfor
  • Öğrenci Yurdu Yemekleri
  • Giriş Çıkış Saatlerinin Uygunluğu
  • Okulunuza Olan Uzaklığı
  • İbadet Özgürlüğü
  • Ders Çalışma Ortamlarının Sükuneti
  • Oda Yatak Kapasiteleri göz önünde bulunduracağınız kriterlerden bazılarıdır.

Öğrenci yurdu fiyatları her yurt için değişiklik göstermektedir. Hatta dönemsel değişiklikler ve kampanyalar da olabilir. Bu yüzden bu konuda yorum yapmıyoruz.

Konfor meselesine gelince ülkemizdeki bir çok yurdun üstün konfor seviyesine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat siz yine de kayıt olmadan önce örnek bir oda incelemelisiniz. Sonuçta belki de yıllarca burada ikamet edeceğinizi düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Konfor konusunda ödün vermeyen modern yurt Zeytinburnu Ömer Öztürk Öğrenci Yurdudur.

Öğrenci yurdu yemekleri yine önemli başlıklardan birisidir. Öğrencilerin de en çok takıldığı noktalardan bir tanesidir. Öğrenci yurdunda temiz, sağlıklı ve leziz yemekler çıkarılmalıdır. Her insanın farklı damak zevki vardır. Herkese hitap eden bir tat yakalanmalı ve uzman aşçılarla çalışılmalıdır. Ayrıca kaliteli malzeme kullanılması da insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Diğer önemli husus ise yemeklerin helal olmasıdır. Helal olan yemek yiyene sağlık ve sıhhat verecektir. Bu sebepten ötürü bu konuda da özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Giriş çıkış saatleri de yine her yurtta değişiklik göstermektedir. Yurdun konumu, anlayışı, öğrenci profili bunu etkilemektedir. Genel olarak yurtların son giriş saatleri 23:00 – 00:00 saatleri arasında değişmektedir. Bu son derece yeterlidir. Zaten daha geç olması yurt ve öğrenci güvenliğini olumsuz etkiler.

Okulunuza olan uzaklığı sizin araştırmanız gereken hususlardan bir tanesidir. Maksimum okulunuza 45 dakika mesafede olan yurtları tercih etmelisiniz. Çünkü yoğun İstanbul trafiğinde daha uzun sürede okulunuza ulaşıyor olmanız bir kabusa dönüşebilir. Bu sebepten ötürü okulunuza yakın olan İstanbul Erkek Öğrenci Yurtlarını tercih etmelisiniz.

Bu yazının sizlerin İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu seçiminizde sizlere destek olmasını temenni eder, eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

Sosyal Medyada Takip Edin:
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir