Erkek Öğrenci Yurdu

Erkek Öğrenci Yurdu

İstanbul Erkek öğrenci yurtları gün geçtikçe gelişmektedir. Bu yurtlar öğrencilerimizin güvenli bir ortamda eğitim ve öğretim faaliyetini sürdürmeleri için gereklidir. İki çeşit yurt söz konusudur. Birincisi Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar ikincisi ise özel yurtlardır. Özel yurtların kuralları değişiklik göstermektedir. Fakat nihayetinde hepsi devletin çizmiş olduğu çerçevede faaliyet gösterir.

Neden Erkek Öğrenci Yurdu?

Aileler gözlerinden sakınarak büyüttükleri çocuklarını başka illere okumaya gönderirken akılları onlarda kalmaktadır. Bir de öğrencilerin ayrı eve çıkması söz konusu olursa bu endişe katlanarak artmaktadır. Çünkü yalnız yaşayan kişinin evin tüm işlerini yaptıktan sonra bir de kalan enerjisiyle ders çalışma gayretine girmesi oldukça zordur. Bu sebepten ötürü erkek öğrenci yurdu öğrencilere işlerini azaltma fırsatı sunar. Öğrenciler sadece derslerine ve geleceğine odaklanarak kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanır.

öğrenci yurdu yemek

Erkek öğrenci yurtları İstanbul’un çeşitli ilçelerinde yer alırlar. Bunlar Şişli, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Zeytinburnu, Bağcılar, Esenler, Gaziosmanpaşa’da olabilir. Bu ilçelerde bulunan yurtlar üniversite bölgelerine yakın sayılırlar. Üniversite öğrencilerinin Avrupa yakasını tercih etmesinin sebebi genelde üniversitelerin bu lokasyonda olmasıdır.

Anadolu Yakasında yer alan erkek öğrenci yurtları genel olarak Marmara Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi gibi üniversitelerin yakınlarındadır. Avrupa yakasında ise her ilçede neredeyse 3-4 yurt bulunmaktadır. Bunun sebebi bu yakada sayısız üniversitenin yer almasıdır. Yurt seçimi konusunda daha önce paylaşmış olduğumuz yazılar size rehber olabilir.

Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları

Erkek öğrenci yurdu fiyatları yıldan yıla ve yurttan yurda değişiklik göstermektedir. Net bir rakam söylemek oldukça güçtür. Önemli olan fiyatının yanında sunmuş olduğu ve vaad ettiği imkanlardır. Çünkü insanın hayatının en değerli zamanlarından olan 18-22 yaş arası iyi bir meskende değerlendirilmelidir. Kötü bir yurt seçimi öğrenci için kabusa dönüşebilir ve hatta okulundan dahi soğutabilir. Öğrenci yurdu fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

10 Madde İle Erkek Öğrenci Yurdu

  • Erkek öğrenci yurtları nezih ortamlardır.
  • İstanbul erkek öğrenci yurtları güvenlidir. Devlet tarafından periyodik olarak denetlenir.
  • Zeytinburnu Ömer Öztürk Öğrenci Yurdu sürekli olarak dezenfekte edilmektedir.
  • Sıcak su, çamaşırhane, yemekhane gibi imkanlar mevcuttur.
  • Güvenlik sayesinde rahatça dinlenebilirsiniz.
  • Ders çalışma ortamlarında bireysel ve birlikte ders çalışma fırsatı bulursunuz. Bu da derslerinizde başarılı olmanıza yardımcı olur.
  • Kültürel faaliyetler sayesinde sıkılmazsınız.
  • Mesleğinde belirli yerlere gelmiş uzman isimler tarafından düzenlenen konferanslarda bilgi sahibi olursunuz.
  • Rehberlik hizmetleri sayesinde önünüzü görebilirsiniz.
  • Sosyal dayanışma bilinciniz gelişir, çevreniz gelişir ve yeni dostlar edinirsiniz.
Sosyal Medyada Takip Edin:
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir