5 Soruda İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu

5 Soruda İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu

1)İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları Ne Kadar?

Bu soruya net bir cevap verebilmek mümkün gözükmektedir. Ekonomik dalgalanmalar, değişen piyasa dengeleri ve arz fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Bugün için zaten bir fiyat verilemez. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını sebebiyle yurtlar şu günlerde kapalıdır. Fakat bu etkinin fiyatları düşüreceği tahmininde bulunabiliriz.

2)Erkek Öğrenci Yurtları Nasıl?

Ülkemizde ve dünyadaki gelişmelere göre yurtlar da gelişmekte ve güncellenmektedir. Günümüzde bir çok yurt internet altyapısına sahip, kameralarla 24 saat izlenebilen, sıcak su sistemleri aktif yurtlardır. Teknolojik gelişmeler yurtları da etkilemektedir. İnsani gelişim indeksinin hızla arttığı ülkemizde insana verilen değer de artmaktadır. Bu vesileyle yurtlar da kendini geliştirmektedir. Oyun oynayan öğrenciler için oyun odaları, hızlı internet alt yapıları; internet yayıncılığı yapan veya yapmak isteyen öğrenciler için video çekim odaları ve ekipmanları yavaş yavaş yurtlarda yerini almaktadır. İnovasyon her özel kuruluşun olduğu gibi yurtların da merceğindedir.

 

3)İstanbul Öğrenci Yurdu Nerede?

İstanbul’da sırf üniversite öğrencilerine hizmet veren yüzlerce yurt bulunmaktadır. Her ilçede bir veya birden fazla yurt kesinlikle mevcuttur. Bu yurtlar öğrencilere yeme, içme, barınma, güvenlik ve ders çalışma imkanları sunarlar. İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu arayan öğrenciler genel olarak internet kullanmaktadır. Bu öğrenciler yüzlerce seçenek arasından kendilerine en yakın olan ve en fazla imkanı sunan yurdu tercih edebilirler.

4)Öğrenci Yurtlarında Hijyen Ne Durumda?

Öğrenci yurtları bir çok yerli ve yabancı öğrenciye ev sahipliği yaptığından ötürü hijyen kurallarına maksimum özen göstermelidir. Çünkü öğrencinin sağlığı ülkenin sağlığıdır. Dinimiz ve bilim tarafından belirlenen hijyen kurallarına uymanın önemi bugün kendisini daha da çok göstermektedir. Bu kuralları göz ardı eden toplumların hali malesef ortadadır. Toplumumuz dini vecibelerini yerine getirerek ve örf – adet kurallarına uyarak günümüze kadar hijyen kurallarını tatbik etmiştir. Yarın da bunun bu şekilde devam etmesini temenni ederiz. Toplumumuzun her kesiminden insanı barındıran öğrenci yurtları da hijyen kurallarına dikkat etmelidir.

5)Erkek Öğrenci Yurdu Ne Zaman Açılır?

Erkek öğrenci yurtları genel olarak okulların başlamasından 1 ay önce açılıp; okulların kapanmasıyla kapanırlar. Bu yurtlar öğrencilerin ikinci bir evi konumundadır.  Bu sebepten ötürü üniversite öğrencisi neredeyse senenin 8 ayını öğrenci yurdu içerisinde geçirir. Öğrenci yurtları günlük olarak ise 24 saat hizmet vermektedir. Bu 24 saat esası her yurt için geçerlidir. Fakat giriş ve çıkış saatlerine bazı kısıtlamalar elbette ki getirilmiştir. Bu kısıtlamalar hem öğrencilerin güvenliği hem de yurtların dirlik ve düzeni için konulmuştur. Maksat öğrenciyi kısıtlamak veya sınırlamak değil öğrencinin menfaatini sağlamaktır. Bu yüzden bu ve diğer yurt kurallarına tam manasıyla uyulması önem arz etmektedir.

Sosyal Medyada Takip Edin:
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir